Lista uczniów przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2013/2014

Lista uczniów przyjętych do klas pierwszych
w roku szkolnym 2013/2014


Lista warunkowa
uczniów przyjętych do klas pierwszych
w roku szkolnym 2013/2014

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W dniu 28 czerwca 2013 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013. O godzinie 9.10 swoją uroczystość mieli uczniowie klas pierwszych i drugich, a o godzinie 11.00 pożegnaliśmy trzecioklasistów. Były gratulacje, podziękowania i życzenia. Zasłużone świadectwa z wyróżnieniem zostały wręczone uczniom przez dyrekcję szkoły, zaś pozostałe świadectwa trafiły do uczniów na spotkaniach klasowych z wychowawcą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Wszystkim gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Uroczystość dla uczniów klas pierwszych i drugich
Galeria 1 Galeria 2
Uroczystość dla uczniów klas trzecich
Galeria 3 Galeria 4

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych. Jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Odbył się 21 marca 2013 r. W tym roku szkolnym w konkursie startowało 39 naszych gimnazjalistów: 8 osób w kategorii Junior (uczniowie klas trzecich) oraz 31 uczniów w kategorii Kadet (uczniowie klas pierwszych i drugich).
Laureatem konkursu został: Paweł Bąk – uczeń klasy 2f.
Wyróżnienie wśród uczniów klas drugich uzyskali: Świderski Cezary - klasa 2d, Winiarska Natalia - klasa 2a, Pieńkus Aleksandra - klasa 2a oraz Konieczny Tomasz - klasa 2f. Wśród uczniów klas pierwszych wyróżniono uczniów: Kur Kacper - klasa 1g, Słomka Jakub - klasa 1e, Nowicka Katarzyna - klasa 1d oraz Łuckiewicz Paweł - klasa 1f.
Pawłowi oraz wszystkim wyróżnionym gratulujemy.

Małgorzata Wereszczyńska

Wakacje z Native Speakerem - spotkanie organizacyjne

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów
zainteresowanych udziałem w zajęciach z Native Speakerem
na spotkanie organizacyjne,
które odbędzie się w poniedziałek - 1 lipca o godzinie 9.00
w Gimnazjum nr 2.

Pytania proszę kierować pod adres: piasecka.magdalena.pg2@gmail.com

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej "Olimpus"

Uczniowie naszego gimnazjum bardzo chętnie uczestniczą w trzech sesjach Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej "Olimpus" i uzyskują liczne sukcesy. Przedstawiamy listę 40 laureatów tej olimpiady:

Lista laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej "Olimpus"

Grażyna Pieniak

Rajd rowerowy do rezerwatu "Jata"

zdjęcia

18 czerwca uczniowie kl. If wybrali się rowerami do rezerwatu "Jata". Trasa prowadziła przez miejscowości Ławki i Klimki. Młodzież jechała w dwóch grupach - chłopcy pod opieką p. Andrzeja Pieniaka, a dziewczęta z p. Anną Wikierą i p. Małgorzatą Chrobak. Przez całą drogę towarzyszył nam samochodem p. Tomasz Kulik (rodzic). Pierwszym miejscem, przy którym zatrzymaliśmy się na dłużej był pomnik ks. Stanisława Brzóski.

Następnie dotarliśmy do zbiornika wodnego, gdzie byliśmy umówieni na spotkanie z leśniczym p. Jarosławem Zwierkowskim. Zapoznał on nas oraz grupę uczniów z gimnazjum nr 1 z osobliwościami rezerwatu "Jata" oraz historią walk partyzanckich. W czasie wędrówki wzdłuż ścieżki przyrodniczej uczestnicy podziwiali piękną, dziką przyrodę, a także mieli okazję zobaczyć okazałego zaskrońca. Znaleźliśmy też dwie wylinki tego węża, które wzbogacą zbiory pracowni biologicznej. Kolejną atrakcją tego dnia było ognisko w Żdżarach przygotowane przez rodziców. Droga powrotna do Łukowa była trudna, przez piaszczyste drogi wśród pól. Podczas krótkiego odpoczynku na tzw. Babiej Górze podziwialiśmy w stawie piękne grzybienie białe.

Małgorzata Chrobak

Łukowska "DWÓJKA" na Festiwalu Siatkówki w Lublinie

zdjęcia

Lubelski stadion Startu gościł w dniach 21-23 czerwca br. najlepsze zawodniczki i zawodników województwa lubelskiego podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Mini piłki Siatkowej i Siatkówki zorganizowanego przez Lubelski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej. W kategorii młodziczek do rywalizacji przystąpiły zawodniczki UKS "DWÓJKA" przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Osiemnaście zespołów podzielono na cztery grupy a mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym" w grupach w trzech "kołach".

Młode siatkarki z Dwójki dzielnie walczyły z zespołami z Lublina, Świdnika, Unina, Opola Lubelskiego, Wojsławic i Krasnegostawu .W ostatecznej klasyfikacji dziewczęta zajęły 14 miejsce. Doœwiadczenie nabyte podczas konfrontacji z najlepszymi siatkarkami z naszego województwa z pewnością zaowocuje wyższym miejscem na przyszłorocznym festiwalu, ponieważ obecnie dziewczęta startowały z zawodniczkami rocznikowo starszymi. Dodatkową atrakcją dla dziewcząt podczas Festiwalu była możliwość obejrzenia zawodów żużlowych I Ligi, które rozegrane zostały w sobotę na pobliskim stadionie Motoru Lublin. Dziewczęta bardzo głośno kibicowały miejscowym zawodnikom, dzięki czemu gospodarze zanotowali zwycięstwo nad zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego. Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego - Mariusz Kiełczewski.

Mariusz Kiełczewski

Nabór do klasy dwujęzycznej

Więcej o naborze do klasy dwujęzycznej


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W piątek 28 czerwca 2013 r. odbędzie uroczyste zakończenie roku szkolnego według następującego porządku:
8.00 - Msza Święta
9.10 - zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I i II
11.00 - zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym
Edukacja z Panem T.I.K.-iem

powiększ

Sebastian Folusz - uczeń klasy IIIc - uzyskał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym Edukacja z Panem T.I.K.-iem "Bezpieczny w sieci - powiedz to innym". Pod kierunkiem Anety Paszkiewicz - nauczyciela "Grafiki komputerowej" realizowanej w ramach zajęć artystycznych, przygotował projekt koszulki propagującej wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie. Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Obejrzyj galerię prac konkursowych

Klasa III A i III D - Paintball
zdjęcia

Dnia 8 czerwca podsiedlecka żwirownia była areną rywalizacji reprezentantów uczniów z klas III A i III D w zawodach Paintball. Dwunastu śmiałków ubranych w specjalne kamizelki, z ochronnymi kaskami na głowach miało za zadanie zdobyć flagę z obozu przeciwnika, nie pozwalając trafić się żelatynowymi kulkami.

Zanim uczniowie przystąpili do walki zostali długo i bardzo szczegółowo zapoznani z obsługą "Markerów" (karabinów pneumatycznych z kulkami paintball-owymi) oraz z bardzo rygorystycznymi zasadami całej rywalizacji. Po formalnościach została juz tylko zabawa z której zwycięzko wyszła klasa III A. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności przy ładnej pogodzie oraz podczas deszczu, który dopadł ich na polu walki. Chłopcom ten rodzaj wysiłku spodobał się bardzo i juz myślą o kolejnym takim wyjeździe. Opiekunem grupy był p. Mariusz Kiełczewski.

Mariusz Kiełczewski

III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym

zdjęcia

Alicja Pogonowska, uczennica z klasy IIe zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Cudzoziemcy w Polsce - różnorodność wzbogaca". Konkurs zorganizowany został przez IOM (Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji) w ramach projektu "Międzykulturowa Szkoła w Wielokulturowej Społeczności", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich (EFI).

Nad pracą Alicji czuwała Anna Dorosz, nauczyciel języka niemieckiego. Alicja wzięła udział w uroczystości rozdania nagród, która odbyła się 8 czerwca 2013 roku w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki w kinie "Kinoteka".

Anna Dorosz

ODDZIAŁ DWUJĘZYCZNY - nabór

Drodzy Rodzice i uczniowie klas VI

Po wstępnej rekrutacji zostało jeszcze kilka wolnych miejsc w klasie dwujęzycznej, do której chcielibyśmy Państwa zachęcić.

W klasie dwujęzycznej prowadzone są według podstawy programowej 3 godziny języka angielskiego oraz dodatkowo, jeśli jest to klasa dwujęzyczna, jeszcze 3 lekcje języka angielskiego (w sumie 6 godzin tygodniowo). W trakcie tych 3 dodatkowych lekcji prowadzone będą zagadnienia z trzech przedmiotów biologia, historia i fizyka. Początkowo lekcje te będą prowadzone z elementami języka angielskiego dostosowanymi do możliwości uczniów, a poziom trudności będzie wzrastał wraz z umiejętnościami uczniów. Oczywiście przedmioty te (biologia, historia i fizyka) będą nauczane niezależnie oddzielnie w języku polskim jak to ma miejsce we wszystkich klasach.

Ważne jest, iż uczniowie będą realizować program z danego przedmiotu w oparciu o podstawę programową nauczania w gimnazjum oraz w oparciu o zrealizowany materiał na lekcji w języku polskim, a dopiero później treści te pojawią się w języku angielskim. Więcej informacji na stronie http://bilingualgim2lukow.blogspot.com/

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne z dyrekcją i nauczycielami uczącymi w tej klasie w dniu 26.06. 2013 r. (środa) godz. 17:00 w sali nr 18 naszego gimnazjum, w celu przystąpienia ucznia do takiej właśnie klasy.

Z poważaniem
Artur Baranowski

I Otwarty Turniej Tańca dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

zdjęcia

Dnia 17 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie odbył się I Otwarty Turniej Tańca dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Do rywalizacji przystąpiło 14 solistek i 14 formacji tanecznych - wśród nich znalazły się uczennice z naszej szkoły. Zawodniczki prezentowały wysoki poziom umiejętności tanecznych, o czym świadczą długie obrady jury ustalającego ostateczną klasyfikację tancerek i formacji tanecznych.

Uczennica z klasy II A Emila Gruza zajęła II miejsce wśród solistek, a połączone siły Emilii Gruzy, Natalii Kania oraz dziewcząt z Gimnazjum nr 1 zwyciężyły w kategorii formacji tanecznych. Organizatorzy zapewnili, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie. Opiekunem dziewcząt był Mariusz Kiełczewski.

Mariusz Kiełczewski

Bal gimnazjalny 2013

zdjęcia "Polonez"


zdjęcia pamiątkowe

W sobotę 15 czerwca 2013 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się bal gimnazjalny uczniów klas trzecich. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 od tradycyjnego poloneza, którego poprowadził dyrektor szkoły Artur Baranowski. Taniec został wykonany dostojnie i bardzo ładnie, a tłem dla całości była przepiękna dekoracja sali. W niejednym oku zakręciła się łezka na widok naszej młodzieży w tak odświętnym i dojrzałym wydaniu. Gorące podziękowania należą się rodzicom - organizatorom balu, którzy przygotowali poczęstunek i zadbali o każdy szczegół. Wszyscy świetnie się bawili. Atmosfera była naprawdę wspaniała - w końcu to ostatnia wspólna zabawa trzecioklasistów - już wkrótce absolwentów.

Aneta Paszkiewicz

Zwycięstwo w turnieju "Bezpieczne gimnazjum"

zdjęcia

12 czerwca 2013 r. na terenie naszego gimnazjum miał miejsce międzyszkolny turniej prewencyjno - sportowy "Bezpieczne gimnazjum", organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Łukowie. Sześcioosobowe drużyny z łukowskich gimnazjów zmagały się z takimi zadaniami, jak test wiedzy o bezpieczeństwie, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, przeciąganie liny, sztafetowy tor przeszkód i tor rowerowo - motorowerowy.

Nauczyciele także musieli pokonać tor przeszkód, ale z utrudnieniem w postaci okularów zaburzających orientację przestrzenną - na szczęście drużyny zapewniały wsparcie. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły, zdecydowanie prowadząc zwłaszcza w teście wiedzy o bezpieczeństwie oraz w udzielaniu pierwszej pomocy. Drużynę tworzyli następujący uczniowie: Patryk Żętała (3a), Daria Machal (3a), Aleksander Ziółkowski (2e), Justyna Włodarczyk (2b), Rafał Celiński (1g) i Dominika Krut (1a). Wszyscy otrzymali znakomite nagrody - tablety oraz pamiątkowe dyplomy. Szkole przyznano puchar, a opiekun został uhonorowany tosterem i maskotką. Naszą szkołę wspierała bardzo aktywna grupa kibiców z klasy 3a. Czas pomiędzy poszczególnym konkurencjami uatrakcyjniał szkolny zespół muzyczny pod opieką p. Doroty Ratyńskiej. Zwycięską drużynę przygotowała do turnieju p. Agnieszka Czerska - Pawlak.

Agnieszka Czerska-Pawlak

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2013

zdjęcia

Grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Agnieszki Domijańskiej wzięła udział w Rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego 2013 w Łukowie. Impreza rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, którą celebrowali kapelani Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders. Kazanie w całości poświęcone było bezpieczeństwu na drogach.

Następnie motocykliści przejechali paradą ulicami miasta na Plac Wolności i Solidarności. Tu odbyły się konkursy dla mieszkańców miasta i niezwykły pokaz jazdy w wykonaniu Kamila Gryzio. A teraz tylko szerokości, młodzi motocykliści!

Agnieszka Domijańska

Artystyczny sukces w XIV Powiatowym Konkursie Plastycznym

zdjęcia

7 czerwca 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XIV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moja wymarzona podróż po Europie". Na konkurs wpłynęło ponad 120 prac, ale uczniowie naszego gimnazjum okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając cztery nagrody i dwa wyróżnienia:

- I miejsce - Izabela Żondełek z kl.3d
- II miejsce (ex aequo) - Maria Świder z kl.1c i Natalia Hawryluk z kl.3a
- III miejsce - Magda Lewocka z kl.3c
- wyróżnienia - Weronika Michalak z kl.1g i Laura Zawadzka z kl.3a

Dziewczynki przedstawiły w swoich pracach słynne zabytki Europy, m.in. krzywą wieżę w Pizie, Wenecję, megality Stonehenge i Panteon. Zastosowały wyjątkowo różnorodne techniki: rysunek światłocieniowy ołówkiem i czarnym tuszem, a także malarstwo farbami i pastelami olejnymi. Nagrodami w konkursie były - jak na bibliotekę przystało - książki. Uczennice przygotowała do konkursu p. Agnieszka Czerska - Pawlak.

Agnieszka Czerska-Pawlak

Nasza szkoła otrzymała Native Speakera na wakacje!!!

powiększ

Uwaga !!!
Podczas wakacji w naszej szkole będą odbywać się zajęcia
z Native Speakerem
ze Stanów Zjednoczonych

w dniach od 1 do 19 lipca (od poniedziałku do piątku).
Osoby zainteresowane bardzo proszę o zapisywanie się
do 21 czerwca u nauczycieli języka angielskiego.
Zajęcia będą zorganizowane w grupach
około 8 osobowych 3 razy w tygodniu (2x45 min)
i będą miały charakter konwersatorium i różnorodnych ćwiczeń aktywizujących.

Spotkania są nieodpłatne.

Prosimy o wypełnienie
formularza zgłoszeniowego dla ucznia:
ZAPISY (Formularz dla ucznia)

VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie życie elektrośmieci"

zdjęcia

Zespół "Ekolodzy z Dwójki" zajął VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie życie elektrośmieci" i tym samym znalazł się w gronie laureatów. 7 czerwca na Stadionie Narodowym w sali Londyn odbyła się uroczysta gala, podczas której nasi uczniowie otrzymali indywidualne nagrody w postaci odtwarzaczy mp4. Dostaliśmy również nagrody dla szkoły: drukarkę laserową i dysk zewnętrzny, a opiekun zespołu aparat fotograficzny.

Miłą niespodzianką była dla nas informacja, że nakręcony przez nas film "Eko-Bond" zdobył I miejsce, za co otrzymaliśmy tablet. Po oficjalnej części uroczystości i wspólnym zdjęciu wszystkich laureatów, rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Narodowego.

Małgorzata Chrobak - opiekun zespołu

Nabór do klas I

Lista uczniów przyjętych do klasy dwujęzycznej w roku szkolnym 2013/2014


I Festiwal Nauki i Sztuki - "Woda źródłem życia"

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rok 2013 Międzynarodowym Rokiem Współpracy w Dziedzinie Wody, stąd też tegoroczne hasło Festiwalu Nauki i Sztuki. Pomysł na zorganizowanie festiwalu w Łukowie wypłynął od dr Artura Baranowskiego, który wielokrotnie brał udziału w podobnych imprezach w Siedlcach, Warszawie i Olecku, i zawsze cieszyły się one dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych, a także gromadziły wiele wybitnych osób ze świata nauki. W tym roku przybyło do Łukowa czterech naukowców z ośrodka uniwersyteckiego w Siedlcach: dr Ryszard Kowalski, dr Marek Siłuszyk, dr Zbigniew Kasprzykowski i dr Wojciech Nowakowski.


zdjęcia

Festiwal rozpoczął się o godz. 10.00 otwarciem wystawy skamieniałości "Życie wyszło z wody" pochodzącej z prywatnych zbiorów Artura Baranowskiego. Prezentowała ona przekrój najważniejszych wydarzeń w dziejach ewolucji życia na Ziemi od Paleozoiku poprzez Mezozoik aż do Kenozoiku. Można było (co jest sednem festiwalu) dotknąć trylobitów, ramienionogów, belemnitów, amonitów, jeżowców, liliowców, skorup jaj dinozaurów, kości tyranozaura, zębów mezozoicznych rekinów, płaszczek i mozozaurów, skamieniałego drzewa czy odcisków roślin i szyszek z kambru i dewonu oraz porozmawiać z autorami wystawy - Michałem Świdrem i Arturem Baranowskim.

W trakcie wystawy pokazano w ciekawy i przystępny sposób główne etapy ewolucji życia, przyrównując jej rozwój do jednej doby. I tak pierwsze formy życia powstały już o 5.00 rano, natomiast pierwsze organizmy produkujące tlen o 8.00, a człowiek rozumny Homo sapiens dopiero niespełna dwie minuty przed północą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się znane na całym świecie nasze lokalne skarby geologiczne, tj. kra jurajska i amonity.


zdjęcia

W dalszej części odbyła się sesja referatowa na auli I LO. Uczestnicy festiwalu wysłuchali wykładów naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach, nadleśniczego Nadleśnictwa Łuków oraz nauczycieli I LO według programu I Festiwalu Nauki i Sztuki:
dr Ryszard Kowalski - Historia festiwali
dr Marek Siłuszyk - Hydromechanika na co dzień
dr Wojciesz Nowakowski - Przetrwać w wodzie
dr Zbigniew Kasprzykowski - Migracje ptaków wodnych
mgr Grzegorz Uss - Obieg wody w lesie
mgr Małgorzata Zielonka - Czy wiesz co pijesz? Woda pitna pod lupą
mgr Alicja Burdach i mgr Zofia Nowak - Wykorzystanie właściwości fizyko - chemicznych wody przez żywe układy


zdjęcia

W przerwie między wykładami uczniowie Gimnazjum nr 2 uświetnili przebieg festiwalu pokazem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem Doroty Ratyńskiej.


zdjęcia

W ramach I Festiwalu Nauki i Sztuki odbył się warsztaty i pokazy chemiczne. Uczniowie szkół podstawowych badali właściwości różnych rodzajów wód i określali barwy wskaźników w roztworach wodnych o różnych odczynach. Uczestnicy koła chemicznego (Katarzyna Gołębiowska, Dominika Brewczyńska, Andżelika Popławska, Paweł Bąk, Maciej Sobczyk, Kacper Orzeł) przygotowali również doświadczenia chemiczne, które zaprezentowali gimnazjalistom. Szczególnie podobały się "Pasta dla słonia", "Ognie bengalskie", no i oczywiście "Niepalący się banknot". Do zabawy oprócz uczniów włączyli się również przedstawiciele mediów (dziennikarze), którzy żywo reagowali na efekty doświadczeń. Pokazy to efekt pracy chemików z "Dwójki" i nauczycielki chemii Urszuli Wojtalskiej.


zdjęcia

Podczas festiwalu odbyły się również warsztaty dla przedszkolaków "Łukowskie amonity" prowadzone przez Agnieszkę Czerską - Pawlak. Po prelekcji ilustrowanej slajdami o tematyce związanej z powstawaniem skamieniałości, dzieci podjęły działania plastyczne - wyobrażoną kolorystykę muszli amonita. Zajęcia zakończyły się wystawą powstałych prac.

Komitet organizacyjny łukowskiego I Festiwalu Nauki i Sztuki: koordynator – Gimnazjum nr 2 im. Ks. St. Konarskiego (Artur Baranowski), I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki (Grzegorz Rzymowski), Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc (Marcin Rychta), Nadleśnictwo Łuków (Grzegorz Uss), Muzeum Regionalne w Łukowie (Grzegorz Osial), Łukowski Ośrodek Kultury (Artur Mydlak).

Agnieszka Domijańska, Aneta Paszkiewicz

Uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych 2013 r.

zdjęcia

W dniu 24 maja 2013 roku w Auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II odbyła się wojewódzka gala podsumowania konkursów przedmiotowych. W uroczystości udział wzięli laureaci konkursów przedmiotowych, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. W gronie najlepszych znalazł się Kacper Orzeł, uczeń klasy 2f, który jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty wręczył podziękowania dyrektorowi szkoły p. Arturowi Baranowskiemu oraz nauczycielowi przygotowującemu ucznia do konkursu p. Urszuli Wojtalskiej.

Urszula Wojtalska

CARITAS w Woli Gułowskiej

zdjęcia

10 czerwca Szkolne Koło Caritas wystąpiło gościnnie ze spektaklem "Zemsta" w Woli Gułowskiej. Znaleźliśmy się tam dzięki zaproszeniu p. Renaty Pawlikowskiej, Dyrektor Domu Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków. Wdzięcznymi odbiorcami sztuki byli gimnazjaliści z tamtejszej szkoły, zaś nagrodą dla aktorów było zwiedzanie Muzeum Kleeberczyków oraz licznych wystaw o tematyce regionalnej zgromadzonych na terenie ośrodka. Na zakończenie przygotowano dla nas wspaniałe ognisko i pieczone kiełbaski. Jak przystało na wolontariuszy z Caritasu, nawiedziliśmy też Sanktuarium Matki Bożej. Był to wspaniały wyjazd integrujący naszą społeczność.

Aneta Łaguń

Podziękowanie

W marcu 2013 roku Szkolne Koło Caritas rozpoczęło zbiórkę artykułów szkolnych i sanitarnych na rzecz dzieci w Zambii. Dzięki uprzejmości Pana Marka Dmowskiego - właściciela sklepiku szkolnego, mogliśmy też zainicjować akcję "Kupując marsy, snickersy pomagasz dzieciom Afryki". W ten sposób zebraliœmy 60 zł, która to kwota została następnie podwojona przez p. Marka - łącznie 120 zł.

Za ofiarność, wrażliwość i wsparcie serdecznie Wam drodzy koledzy - gimnazjaliści DZIĘKUJEMY.

Caritas

Sukces Kamila Przybysza

powiększ

waga 65,7 kg
rwanie 85 90 93
podrzut 105 112 125

Kamil Przybysz - uczeń Gimnazjum nr 2 w Łukowie, wychowanek trenera Roberta Dołęgi, zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży podczas eliminacji w Sędziszynie Małopolskim odbywających się w dniu 8 czerwca 2013 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Otwarty Turniej Zapaśniczy im. Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej

zdjęcia 1

zdjęcia 2
zdjęcia 3
zdjęcia 4
Wyniki

W dniach 17-18 maja w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Łukowie odbył się Otwarty Turniej Zapaśniczy im. Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej oraz Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach. Zawody zostały zorganizowane z okazji 90-lecia ŁKS "Orlęta" Łuków oraz 45-lecia istnienia sekcji zapasów w łukowskim klubie. Imprezę zorganizowali i poprowadzili trener i "ojciec" łukowskich zapasów Władysław Świętochowski oraz dyrektor gimnazjum, były zawodnik, Artur Baranowski, a także inni byli zawodnicy łukowskich Orląt: Cezary Pasik, Paweł Bielecki, Grzegorz i Ryszard Wałachowscy, Zygmunt Piekarski.

Podczas uroczystego otwarcia zawodów wręczono odznaczenia dla byłych zawodników, trenerów i działaczy sekcji zapaśniczej oraz sponsorów imprezy - przyjaciół łukowskich zapasów, gdzie wręczono ponad 70 odznaczeń PZZ. Na macie walczyło ponad 120 zawodników i zawodniczek w grupie młodzików, młodziczek, kadetek i kadetów. Dodatkowo rozegrano walki w grupie wiekowej dzieci dziewcząt i chłopców.

Noc w Szkole po raz trzeci

zdjęcia

Gimnazjaliści z łukowskiej "Dwójki" już po raz trzeci spędzili noc w swojej szkole. Sześćdziesięciu uczniów pod opieką nauczycieli: dyrektora Artura Baranowskiego, Anny Szklarz, Aleksandry Sali, Doroty Ratyńskiej, Anety Łaguń, Magdaleny Kępy, Hanny Sarnowskiej i Joanny Bartmańskiej od godziny 19.00 rozpoczęło swoją nocną przygodę.

Pierwszą atrakcją było spotkanie z nauczycielami z Malezji, którzy przybyli do Polski na zaproszenie dyrektora szkoły Artura Baranowskiego. Wiceburmistrz Marcin Mateńko przywitał, przedstawił egzotycznych gości i wręczył im łukowskie pamiątki, a Samorząd Uczniowski - niedawno wydany album o rezerwacie Jata z pamiątkową dedykacją. Następnie Cheam Anie Looi i Terens przedstawili w języku angielskim swój kraj, przyrodę, tradycje i kuchnię. Druga część spotkania odbyła się na hali sportowej. Koncert w wykonaniu uczniów "Dwójki" i malezyjskich gości zachwycił wszystkich, ale najwięcej zabawy było przy wspólnych tańcach. Goście z Malezji udali się na kwatery, gdyż następnego dnia zwiedzać mieli (wspólnie z dyrektorem Arturem Baranowskim w roli przewodnika) rezerwat Jata, a w piątek - Oświęcim, Zakopane, Wieliczkę, Kraków. A gimnazjaliści bawili się dalej. Tradycyjnie śpiewali karaoke, a potem oglądali projekcje filmów. Rano niestety trzeba się było rozstać. Niestety, bo w szkole nie musi być przecież nudno.

Agnieszka Domijańska

I Łukowski Festiwal Nauki i Sztuki


powiększ

WELCOME TO LONDON

Po raz kolejny organizujemy warsztaty językowe w Londynie. Wzorem lat ubiegłych współpracujemy z biurem ATAS z Warszawy. Wyjazd ten cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży, ponieważ to już trzeci raz nasi gimnazjaliści będą podziwiać panoramę największego miasta Europy z London Eye, staną po dwóch stronach Południka 0° w Greenwich, wtopią się w tłum oglądający zmianę warty przy Backingham Palace, przeżyją niezapomniane chwile w Muzeum Figur Woskowych Madam Tussaud i British Museum.

Zapraszam na spotkanie z rodzicami uczniów biorących udział w wyjeździe:
poniedziałek
03.06.2013 r.
godz. 17:00
sala nr 18

Dorota Puzio

I Miejski Przegląd Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych

powiększ

Zapraszamy do udziału w I Miejskim Przeglądzie Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków.

Adresatami przeglądu są uczniowie łukowskich gimnazjów: Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. I. Gałczyńskiego, Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego i Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego.

Więcej:
Regulamin I Miejskiego Przeglądu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych

Noc w szkole

Samorząd Uczniowski
wraz z opiekunami oraz dyrektorem
Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego
serdecznie zaprasza na
NOC W SZKOLE
w dniu 29.05.2013 r. od godziny 19.00.
Prosimy o zabranie śpiworów oraz o dostarczenie zgody rodziców.
Uczniów prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się po zgodę do opiekuna samorządu.

PRZEWIDYWANY PLAN:
- nauczyciele z Malezji powiedzą o swojej kulturze, zaśpiewają i zagrają.
- popisy muzyczne naszych nauczycieli
- karaoke
- prezentacje filmowe

XI Miejski Konkurs Chemiczny

powiększ

W dniu 21 maja 2013 r. odbył się XI Miejski Konkurs Chemiczny, którego gospodarzem było Gimnazjum nr 3. W eliminacjach brało udział 18 uczniów z klas drugich łukowskich gimnazjów. Sprawdzian wiedzy chemicznej zawierał 15 zadań testowych i 3 zadania otwarte. Prace sprawdzała komisja w składzie: Joanna Szczygielska, Urszula Wojtalska oraz Bożena Skwarek.

W konkursie pierwsze najważniejsze cztery miejsca zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 2:
Kacper Orzeł (I miejsce),
Paweł Bąk (II miejsce),
Natalia Winiarska (III miejsce)
Cezary Świderski (IV miejsce)
.

Najlepszymi uczniami z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi okazali się – Martyna Mućka (V), Kinga Burdach (VI). Najlepsi w konkursie uczniowie z Gimnazjum nr 3 to - Mateusz Nowacki (VI miejsce), Bartłomiej Domański i Michał Celiński -Mysław (VIII miejsce). Nagrody dla uczniów ufundowali: Wiceminister Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, a także obecni podczas finału: Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek i Zastępca Burmistrza Miasta Marcin Mateńko. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, życzymy sukcesów w konkursie przedmiotowym z chemii w klasie trzeciej.

Urszula Wojtalska

Promocja książki pt. "Przywrócona pamięć"

zdjęcia

Uroczysta promocja książki Ryszarda Grafika pt. "Przywrócona pamięć" odbyła się w dniu 21 maja br. w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Dopełnieniem uroczystości były występy uczniów naszego gimnazjum, którzy wykonali wiązankę pieśni patriotycznych.

Więcej informacji

Projekt "How We Celebrate"

powiększ


zdjęcia

W dniach 11 - 20 maja w Gimnazjum nr 2 oraz w IV LO był realizowany projekt "How We Celebrate" w ramach programu "Młodzież w działaniu - Wymiana młodzieży". Wzięli w nim udział uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Natalia Winiarska, Ola Słomka, Monika Chołost, Przemek Wojtaszek i Maciek Sobczyk wraz z opiekunami p. Arturem Baranowskim i p. Dorotą Puzio oraz ich koleżanki i koledzy z IV LO z opiekunem p. Małgorzatą Wierzchowską.

Projekt "How We Celebrate" to projekt dwustronny pomiędzy Polską i Litwą. Główną instytucją goszczącą młodzież oprócz wyżej wymienionych szkół był Łukowski Ośrodek Kultury. Tematem i celem projektu było zapoznanie się młodych ludzi ze świętami, tradycjami i zwyczajami partnerów, a także ze sposobem ich obchodzenia oraz ich historią. Polacy i Litwini każdego dnia celebrowali wybrane przez siebie polskie i litewskie święta, które wcześniej zostały zaprezentowane w trzech newsletterach. Były to: Wielkanoc, wesele, Andrzejki i zapusty, Sobótka czyli Noc Świętojańska oraz Boże Narodzenie. Okazało się, że nie tylko dużo nas łączy - mamy podobne zwyczaje, ale również wiele możemy się od siebie nauczyć, np. tańców. Projekt ten stworzył możliwość do zdobycia nowych i ciekawych doświadczeń dla młodzieży z obu krajów, a jego owocem jest materiał filmowy obrazujący wszystkie poczynania uczestników.

Dorota Puzio

IV Festiwalu Innowatorów w Augustowie

zdjęcia

W dniach 17 - 18 maja 2013 r. czterech uczniów z klas III uczęszczających na zajęcia realizowane w ramach programu "Mały Archimedes" i dwóch nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w IV Festiwalu Innowatorów w Augustowie. Festiwal Innowatorów organizowany był przez Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku, którzy zaprezentowali nowoczesne eksperymenty i doświadczenia naukowe.

Agnieszka Bilska

Wystawa "Fundusze Europejskie. Polska korzysta"

zdjęcia

17 i 18 maja na Placu Jana Pawła II w samym centrum Międzyrzeca Podlaskiego zaprezentowanych zostało 16 wybranych projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji.

I my tam byliśmy i wszystko zobaczyliśmy.

Uczniowie z klasy Ia, Ib i Ie pod opieką p. Anety Paszkiewicz, p. Magdaleny Kępy i p. Andrzeja Pieniaka mieli okazję obejrzeć interaktywną ekspozycję "Fundusze Europejskie. Polska korzysta". Wystawa w nowatorski sposób obrazowała zmiany zachodzące w otaczającej nas rzeczywistości, które dokonują się dzięki Funduszom Europejskim. Oryginalny sposób prezentacji zrealizowanych projektów unijnych za pomocą interaktywnych eksponatów, symulacji komputerowych, cyfrowych wizualizacji, multimedialnych gier i zabaw to gwarancja zaangażowania każdego z uczestników. I nasi uczniowie to potwierdzają.

Aneta Paszkiewicz

Podsumowanie III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK-TAK

Polskie Towarzystwo Informatyczne zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "TIK?-TAK!". W tegorocznej edycji wzięło udział 23 478 uczniów z 800 szkół. Do II etapu zakwalifikowali się dwaj nasi uczniowie, którzy znaleźli się wśród 100 najlepszych graczy w Polsce, są to: Dawid Prusak i Hubert Okoń. Szczególne gratulacje należą się Dawidowi, który w II etapie zajął 14 miejsce.

Aneta Paszkiewicz

IV Warszawskie Targi Książki

zdjęcia

W dniach 16-19 maja 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się IV Warszawskie Targi Książki. Targi Książki to nowatorski projekt porozumienia wydawców i firmy targowej, ukierunkowany na profesjonalną i efektywną współpracę rynku wydawniczego z branżą targową. Warszawskie Targi Książki to miejsce wymiany doświadczeń, biznesowych spotkań branży wydawniczej i szansa na prezentację oferty czytelnikom.

Organizatorem była spółka Targi Książki powołana z inicjatywy wydawców i firmy Murator EXPO. Targi połączyły ekspercką wiedzę wydawców o rynku książki z wieloletnim doświadczeniem organizacyjnym Murator EXPO. Na tej imprezie nie zabrakło przedstawiciela Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Anna Dorosz, nauczyciel języka niemieckiego, wzięła udział w targach w dniu 18 maja. Targi były okazją do zapoznania się z promocyjną ofertą wydawców. Była to także jedyna szansa na spotkanie z autorami nowości wydawniczych. Pani Annie udało się spotkać m. in.: Józefa Hena, Hannę Krall, Wojciecha Cejrowskiego, Marka Kamińskiego, Laurę Łącz, Ryszarda Kalisza, Martę Fox, Maję Ostaszewską, Katarzynę Pakosińską i wielu innych. Czytelnik miał do wyboru liczne panele dyskusyjne oraz wykłady (np. wykład prof. Leszka Balcerowicza). każdy z obecnych mógł także przyjrzeć się dokładnie stadionowi, zasiąść na trybunach i podziwiać w całej okazałości to dzieło architektoniczne.

Anna Dorosz

Dzień Otwarty

zdjęcia


Dokumenty i informacje

W dniu 15 maja 2013 r. zaprosiliśmy w mury naszej szkoły uczniów klas szóstych szkół podstawowych - kandydatów na uczniów naszego gimnazjum w przyszłym roku szkolnym oraz ich rodziców. Zgromadzonych gości przywitał dyrektor szkoły - pan Artur Baranowski. Głos zabrały również przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Dominika Wierzbicka i Kinga Cieślak. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły, pracowni, zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego gimnazjum.


Uczniów zainteresowanych przyjęciem do klas I w roku szkolnym 2013/2014 zapraszamy do zapoznania się z zasadami naboru oraz dokumentami, które należy wypełnić i przynieść do sekretariatu - wszystkie informacje są dostępne na stronie: www.gim2.lukow.pl/polrekrutacja.html .

Aneta Paszkiewicz

Ogłoszenie
KONKURS O OCHRONIE PRZYRODY w powiecie łukowskim

Zapraszamy uczniów klas I, II i III do udziału w KONKURSIE O OCHRONIE PRZYRODY w powiecie łukowskim.

OGÓLNE ZAGADNIENIA:
1) Formy ochrony przyrody w Polsce.
2) Rezerwaty i pomniki przyrody w powiecie łukowskim.
3) Chronione gatunki roślin i zwierząt.
Dla laureatów nagrody książkowe i nie tylko.
Termin konkursu: początek czerwca
Zgłoszenia do p. Małgorzaty Chrobak

"Zemsta" w wykonaniu naszych uczniów

zdjęcia



Artykuł o przedstawieniu na Podlasie24.pl

Grupa uczniów Gimnazjum nr 2 w Łukowie w niedzielę 12 maja wystawiła sztukę "Zemsta" Aleksandra Fredry. Spektakl odbył się na auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie i dostępny był dla wszystkich mieszkańców miasta. Biletem wstępu były szkolne przybory dla dzieci z Zambii, gdzie na misji pracuje łukowianka Beata Ryszkowska, absolwentka "Dwójki" i I LO. Wydarzenie to było możliwe dzięki współpracy ludzi dobrej woli: nauczycielki Anety Łaguń, dyrektora Gimnazjum 2 Artura Baranowskiego, dyrektora I LO Grzegorza Rzymowskiego, opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu ks. Mariusza Czerwińskiego, zastępcy dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marcina Gochnio. Młodzi wolontariusze z "Dwójki" zachwycili wszystkich swobodą na scenie - zagrali jak zawodowi aktorzy!

Makijaż: Zofia Kicińska
Dekoracja: Daria Machal, Laura Zawadzka, Magdalena Prusak

Wystąpili: Cezary Świderski, Natalia Chmielewska, Wiktoria Zaleska, Zuzanna Gajdzis, Maciej Sobczyk, Kacper Orzeł, Katarzyna Gołębiowska, Natalia Kania, Paweł Bąk, Piotr Kornaś, Anna Conio, Maciej Brzeziński.

Agnieszka Domijańska

Powołanie Szkolnego Koła Caritas
zdjęcia

powiększ

Na uroczystym apelu w Gimnazjum nr 2 w Łukowie im. ks. Stanisława Konarskiego przedstawiciel Caritas Diecezji Siedleckiej - ks. Marcin Gochnio wręczył uczniom karty nominacyjne członków Koła Wolontariatu. Nominacje otrzymali: Weronika Jastrzębska, Paweł Bąk, Izabela Górka, Dominika Borkowska, Gabriela Gajda, Olga Nawrocka, Anna Zaniewicz, Karolina Barszcz, Marta Adamska, Natalia Zielant, Anna Matejko, Magdalena Mazurek, Marlena Mączka, Kacper Orzeł, Kamila Fronc, Maciej Sobczyk, Anna Płudowska, Zuzanna Gajdzis, Sara Załęska, Zuzanna Wolska, Anna Conio, Aleksandra Kot, Katarzyna Gołębiowska. Koło Wolontariatu powstało dzięki inicjatywie zastępcy dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marcina Gochnio, katechety ks. Mariusza Czerwińskiego, nauczycielki Anety Łaguń oraz dyrektora szkoły Artura Baranowskiego. Celem powstania Koła jest działalność charytatywna i humanitarna, organizowanie pomocy doraźnej, edukację do działalności charytatywnej, organizowanie akcji promujących pomoc potrzebującym. Pierwszą inicjatywą Koła było przedstawienie "Zemsty" w I LO.

Agnieszka Domijańska

Wycieczka do Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie

powiększ

W dniu 10 maja 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. W trakcie wycieczki uczniowie poznali szkołę, szkolne obiekty sportowe, zwiedzili warsztaty, pracownie komputerowe oraz mieli okazję zobaczyć sterowaną komputerowo mini-linię produkcyjną. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Tadeuszowi Federczykowi za miłe przyjęcie. Mamy nadzieję na systematyczną współpracę.

Dariusz Nikiel

Warsztaty artystyczne z rzeźby

Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dzieci w wieku 10 - 15 lat do udziału w warsztatach artystycznych z rzeźby. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w każdy wtorek o godz. 17.00.

Więcej informacji

Dzień Olimpijczyka

W dniu 8 maja spotykaliśmy się także po to, aby wyróżnić i podziękować młodym ludziom, uczniom naszego gimnazjum, za pracę w roku szkolnym 2012/2013. Ich trud i wysiłek zaowocował licznymi osiągnięciami. To oni, dzięki swojej pracy i zaangażowaniu rozsławiają imię naszego Gimnazjum. To dzięki nim "Dzień Olimpijczyka" stał się w naszej szkole tradycją.

Prezentujemy najważniejsze osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013:

Osiągnięcia przedmiotowe 2012/2013

Osiągnięcia sportowe 2012/2013

Dzień Patrona

zdjęcia

W środę 8 maja w dniu imienin patrona szkoły społeczność Gimnazjum nr 2 w Łukowie im. ks. Stanisława Konarskiego obchodziła swoje święto. Na uroczystości byli obecni uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Łukowie - Marzenna Gałach oraz Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej - ks. Marcin Gochnio. Lekcję na wesoło o patronie szkoły przedstawili uczniowie klasy Ig pod opieką Małgorzaty Knap.

Agnieszka Domijańska

Występ zespołu "Słoneczko"

zdjęcia

Na hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Łukowie dla uczniów tej szkoły i Zespołu Placówek w Łukowie wystąpił ludowy zespół "Słoneczko" z Tarnopola na Ukrainie. Zespół pod kierownictwem Zinaidy Byrdy wykonał tańce z różnych regionów Ukrainy: Bukowiny, Galicji, Podola, Zakarpaczia, Góralski, a występował już w Polsce, Bułgarii i Niemczech. Koncert w "Dwójce" zachwycił młodą publiczność, a dyrektor szkoły Artur Baranowski zaprosił zespół już na przyszły rok.

Agnieszka Domijańska

222 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W poniedziałek 6 maja 2013 roku w naszym gimnazjum odbył się apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to 222 rocznica tego, ważnego dla naszego narodu, wydarzenia. W naszej szkole, jak co roku uczciliśmy to święto. Akademia została zorganizowana w ramach projektu edukacyjnego, w którym brali udział uczniowie klasy II B.

Projekt obejmował: przygotowanie strojów z epoki oraz przedstawienie opowiadające o przebiegu prac nad Ustawą Rządową. Osoby biorące udział w przedstawieniu: Król Stanisław August Poniatowski - Oliwia Jędrzejewska, Hugo Kołłątaj - Izabela Zachoszcz, Stanisław Staszic - Monika Roguska, Ignacy Potocki - Daria Antoniak, Stanisław Małachowski - Natalia Kąkol, Katarzyna II - Klaudia Gregorowicz. Całość prowadziło dwóch narratorów: Dominika Wierzbicka z klasy II B oraz Jakub Wojtalski z klasy III A. Nad projektem czuwała pani Elżbieta Antoniak, za stronę artystyczną odpowiedzialna była pani Ewa Tomasiewicz.

Elżbieta Antoniak

Egzamin gimnazjalny
zdjęcia

W 2013 r. drugi rocznik uczniów III klasy gimnazjum przystąpił do egzaminu gimnazjalnego w nowej formule. Egzamin odbył się w dniach 23 - 25 kwietnia (wtorek - czwartek). Wszystkie arkusze egzaminacyjne znajdziecie na stronie: http://www.cke.edu.pl/pl/2013.html

Ola Goławska zajęła I miejsce

Nasza uczennica Ola Goławska zajęła I miejsce w Otwartym Pucharze Polski w Kickboxingu Polish KickBoxing Open w kategorii: forma walki - Light Contakt, wiek - kadet starszy. Zawody odbyły się w Krynicy Zdrój dniach 3-5.05.2013r. Gratulujemy!

Agnieszka Domijańska

DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI W SZTUCE - konkurs plastyczny

Gimnazjum nr 2 im. ks. St. Konarskiego w Łukowie
zaprasza młodzież z łukowskich szkół gimnazjalnych
do udziału w konkursie plastycznym
pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków
DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI W SZTUCE

Prace należy dostarczyć do dnia 17 maja 2013 r. do Gimnazjum nr 2 w Łukowie, ul. Cieszkowizna 13. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 24 maja 2013 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie. Więcej informacji na plakacie.

I Łukowska Gala Tańca

200 sadzonek sosen za elektrośmieci

Nadleśnictwo Łuków
wspierając działania naszego gimnazjum
w ramach konkursu
"Drugie życie elektrośmieci"
przekazało "Ekologom z Dwójki"
200 sadzonek sosen.

Osoby, które oddały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą zgłaszać się po odbiór drzewek w godz. 8.00 - 15.00. Jednocześnie informujemy, że nasza szkoła będzie kontynuować zbiórkę elektrośmieci.

AIKIDO- zajęcia dla dorosłych i dzieci


Zajęcia prowadzi sensei Michał Arct, wysoko wykwalifikowany, doświadczony instruktor i pedagog, posiadający stopień mistrzowski 4 dan. Od 30 lat trenuje on japońskie sztuki walki, a 20 lat jest trenerem aikido. Regularnie uczestniczy w stażach ogólnopolskich i międzynarodowych (Francja, Włochy, Indie). Do tej pory prowadził zajęcia m.in.: w Warszawie, Białymstoku, Krakowie, Kalkucie. Klub wchodzi w skład Polskiej Akademii Aikido Kobayashi Hirokazu zrzeszonej w międzynarodowej federacji Kokusai Aikido Kenshukai Kobayashi Hirokazu Ryu Ha, utworzonej przez Hirokazu Kobayashi, jednego z najwybitniejszych uczniów założyciela aikido Morichei Ueshiba.

"Zakręceni dla Mai" w Gimnazjum nr 2

zdjęcia

Podziękowanie dla szkoły


Reportaż o spektaklu
w Radiu Podlasie


Artykuł o spektaklu
na Podlasie24.pl

Gimnazjum nr 2 w Łukowie po raz kolejny zaprosiło przedszkolaków na spektakl teatralny. Biletem wstępu były nakrętki. Tym razem młodzi aktorzy z "Dwójki" wystawili bajkę "Jaś i Małgosia" ("Hansel und Gretel") w języku niemieckim. Po każdej kwestii lektorzy zza kulis tłumaczyli tekst na język polski. Frekwencja była bardzo duża, a przedszkolaki (ok. 300 z miasta i gminy Łukowa) zachowywali się jak profesjonaliści - grzeczni, skupieni, żywo reagowali na zwroty akcji. Potem były podziękowania dla artystów, nauczyciela wspomagającego akcję i dyrektora Artura Baranowskiego za wsparcie akcji "Zakręceni dla Mai".

Reportaż telewizji Magnes.TV
- zapraszamy do obejrzenia!


W przedstawieniu wystąpili: Natalia Kania, Kamila Fronc, Wiktoria Karwowska, Monika Rycak, Natalia Chmielewska, Patrycja Kucińska, Maja Wierzbicka, Alicja Pogonowska, Dominika Borkowska, Sara Załęska, Łukasz Klamka, Karolina Strzyżewska, Katarzyna Sobczak. Nad całością czuwała Anna Dorosz.

Fragmenty spektaklu - zapraszamy do obejrzenia!

Agnieszka Domijańska

XX Jubileuszowe Łukowskie Uliczne Biegi
3-cio Majowe pod patronatem Rady Miasta Łuków


Więcej na stronie:

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Łuków

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie w dniu 20 kwietnia 2013 r. zorganizował Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Łuków. Turniej odbył się w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia oraz upowszechnienie gry w tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych. W turnieju udział wzięło 66 zawodników. W wyniku rywalizacji klasyfikacja ukształtowała się następująco:

Komunikat i zdjęcia z Turnieju Tenisa Stołowego

XVII KONKURS MATEMATYCZNY im. ks. dra F. Jakóbczyka

zdjęcia

W dniu 16 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00 odbyło się uroczyste zakończenie XVII Konkursu Matematycznego im. ks. dra Franciszka Jakóbczyka pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty połączone z rozdaniem pucharów, medali i podziękowań, na które zaproszeni zostali laureaci oraz ich nauczyciele. Wśród 13 laureatów z wynikiem celującym znalazł się Piotr Machowiec (klasa IIIa) - op. Hanna Konstanta, a wśród laureatów z wynikiem bardzo dobrym - Natalia Hawryluk (kl. IIIa) - op. Hanna Konstanta i Karolina Świder (kl. IIIc) - op. Aneta Paszkiewicz, Teresa Słomka. Nasi uczniowie dumnie reprezentowali nasze łukowskie gimnazjum pośród młodzieży z lubelskich szkół.

Aneta Paszkiewicz

FACE THE MUSIC

Dnia 12 kwietnia 2013 nasi uczniowie brali udział w Konkursie Piosenki Angielskiej "Face the music" organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie. Wcześniej odbyły się w naszej szkole eliminacje, ponieważ zgłosiło się dużo utalentowanej młodzieży a reprezentować nas mogło tylko dwóch wykonawców. Jury wysłuchało 9 utworów w ciekawych wykonaniach. Zakwalifikowało do finału Martę Zaniewicz oraz Kornela Końkę wraz z akompaniującym im zespołem w składzie: Beata Celińska - gitara, Aleksander Kaliński - gitara, Artur Cygan - keyboard. Podczas finałowego występu nasi reprezentanci jako jedyni śpiewali z akompaniamentem granym na żywo. Sukcesem zakończył się udział Kornela Końki, który za wzruszające wykonanie piosenki "Tears in haeven" (Łzy w niebie) Erica Claptona otrzymał III miejsce oraz nagrodę rzeczową.

Finał Konkursu Piosenki Anglojęzycznej w IV LO - zapraszamy do obejrzenia!

Dorota Ratyńska

Pożarnicze zwycięstwa

zdjęcia

W dniu 8 kwietnia 2013 r. odbyły się eliminacje powiatowe XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Pierwsze miejsce (po raz trzeci) i kwalifikację do etapu wojewódzkiego zdobyła Joanna Sosnowska z kl. 3D. Do konkursu na poziomie gimnazjów przystąpiło 23 uczniów, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych i gminnych.

Zadania dotyczyły historii pożarnictwa, rozpoznawania i określania przeznaczenia specjalistycznego sprzętu strażackiego, pierwszej pomocy przedmedycznej, wymagano też szczegółowej znajomości przepisów przeciwpożarowych. 30 kwietnia Joanna będzie reprezentować nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich.

Tematyką pożarniczą w malarstwie zajęła się Weronika Michalak z kl. 1G, zdobywając pierwsze miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Pożarniczego "Nie dla czadu", jej praca także została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego. Laura Zawadzka z kl. 3A uzyskała III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Artystyczne inspiracje" za pracę p.t. "Człowieczeństwo wpisane w zawód", a przedstawiającą strażaka w akcji ratowniczej. Wszystkie uczennice przygotowała do konkursów p. Agnieszka-Czerska Pawlak.

Gala Finałowa III edycji Językowego Konkursu Recytatorskiego

zdjęcia

W środę 20 marca 2013 r., w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie odbyła się Gala Finałowa III już edycji Językowego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez nauczycieli języków obcych Zespołu Szkół Elektronicznych dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa lubelskiego. Tym razem gimnazjaliści podjęli się niezwykle trudnego tematu, jakim jest Ojczyzna. Gimnazjum Nr 2 w Łukowie wiodło prym podczas tej Gali - oto osiągnięcia naszych uczniów:

Patryk Michalak kl. 3a - I miejsce w kategorii język rosyjski (op. p. Anna Orzoł)
Anna Zdanowska kl. 1g - III miejsce w kategorii język rosyjski (op. p. Zofia Ochnik)
Kamila Fronc kl. 2f - III miejsce w kategorii język niemiecki (op. p. Anna Dorosz)
Cezary Malejka kl. 3b - finalista w kategorii język angielski (op. p. Jolanta Prusak)

W jury konkursowym zasiedli pracownicy naukowi instytutów filologicznych UMCS. Przedsięwzięcie objęli honorowym patronatem: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Konsul Honorowy RFN w Lublinie i Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS, którzy ufundowali nagrody dla finalistów konkursu oraz ich nauczycieli.

Podsumowania imprezy dokonał w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu, pan Marek Sikora: "Być człowiekiem nowoczesnym, to znaczy być poliglotą. Umiejętność władania wieloma językami sprawia, że zanikają bariery, stajemy się pewniejsi siebie, a droga do osiągnięcia sukcesu staje się prostsza" – powiedział, gratulując pomysłodawcom konkursu.

Finaliści zostali wyłonieni z grona uczestników, biorących udział w eliminacjach w dniu 16 marca w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie. Naszą szkołę godnie reprezentowali:
Natalia Kania kl. 2d - recytacja w języku niemieckim - (op. p. Anna Dorosz)
Kamila Fronc kl. 2f - recytacja w języku niemieckim - (op. p. Anna Dorosz)
Cezary Malejka kl. 3b - recytacja w języku angielskim - (op. p. Jolanta Prusak))
Anna Zdanowska kl. 1g - recytacja w języku rosyjskim - (op. p. Zofia Ochnik)
Karolina Sergiel kl. 1g - recytacja w języku rosyjskim - (op. p. Zofia Ochnik)
Anna Peryt kl. 2b - recytacja w języku rosyjskim - (op. p. Zofia Ochnik)
Aleksandra Węgrzynowicz kl. 3a - recytacja w języku rosyjskim - (op. p. Anna Orzoł)
Natalia Rzewuska kl. 3a - recytacja w języku rosyjskim - (op. p. Anna Orzoł)
Patryk Michalak kl. 3a - recytacja w języku rosyjskim - (op. p. Anna Orzoł)


Dzień Dawcy Szpiku dla Weroniki i Innych

26 kwietnia w Łukowie odbędzie się "Dzień Dawcy Szpiku dla Weroniki i Innych". W I LO im. T. Kościuszki w Łukowie będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Organizatorzy akcji chcą w ten sposób pomóc 19-letniej Weronice z Łukowa, która zachorowała na białaczkę, oraz innym osobom, które czekają na przeszczep szpiku. Organizatorami akcji są Fundacja DKMS Polska oraz Sylwia Szczygielska.

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie nagrała film promujący akcję - Dzień Szpiku Kostnego. Zapraszamy do obejrzenia i przekazania informacji dalej. Im więcej osób się o tym dowie, tym więcej żyć będziemy mieli szansę razem uratować.
Więcej na stronie: http://www.dkms.pl

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz