ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

zdjęcia

19 czerwca na hali sportowej odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. O godzinie 9.10 przy obecności przedstawicieli władz miasta najlepszym uczniom zostały wręczone nagrody oraz świadectwa z wyróżnieniem. Na zakończenie pani dyrektor Dorota Puzio pożegnała nauczycieli odchodzących na emeryturę.


zdjęcia

O godzinie 11.00 odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły, czyli uczniów ostatniego rocznika klas trzecich gimnazjum. Szkołę ukończyli również uczniowie klasy ósmej szkoły podstawowej. Absolwenci przekazali młodszym rocznikom sztandar szkoły oraz złożyli ślubowanie.

Uczniowie "Dwójki" na konferencji Biopotencjał 2019

zdjęcia

W dniu 7 czerwca 2019 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dwa plakaty podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej dla studentów i młodych naukowców Biopotencjał 2019, która odbła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Uczniowie w składzie Dominika Piros, Marta Karwowska, Paulina Mościcka oraz Krzysztof Łazuga zaprezentowali plakat pt. "Local Hot Spot of moths diversity in Jata Reserve - (Lepidoptera, Macrolepidoptera) - preliminary results". Drugi plakat pt. "The seasonal changes of Lepidoptera assemblages in Jata reserve habitats - preliminary results" został zaprezentowany przez Gabrielę Machal oraz Natalię Jagodzińską. Prace dotyczyły różnorodności biologicznej w rezeracie oraz zmian w składzie gatunkowym w ciągu roku.

Wyniki prac powstały w ramach projektu Erasmus+ Open Science Schooling, w którym nasza szkoła jest aktywnym partnerem. Nasi uczniowie otrzymali również wydania książkowe swojej pierwszej publikacji naukowej wydanej w formie monografii przez Wydawnictwo Młodzi Naukowcy. W tej publikacji znajduje się artykuł, którego autorami są Natalia Jagodzińska, Gabriela Machal, Eliza Michałowska oraz Lena Warsz. Artykuł o tytule "Relationship between abundance, body mass index and body mass in one year study of Macrolepidoptera, (Lepidoptera) in Jata reserve - preliminary results" jest typową teoretyczną rozprawą opartą o badania terenowe mającą podstawowe implikacje w ekologii. Kolejne dwa artykuły zostały już przyjęte do druku i czekamy na ich publikację.
Wszystkie wystąpienia konferencyjne oraz publikacja zostały napisane w języku angielskim.

A już na początku roku szkolnego 2019/2020 w dniach 23-27 września będziemy gościć partnerów naszego projektu z Hiszpanii, Portugalii, Izraela, Litwy, Rumunii i Grecji w murach naszej szkoły.

Więcej na temat projektu: https://openscienceschooling.blogspot.com/2019/06/biopotencja-2019-national-conference.html

Tekst: Artur Baranowski

100 lat - to wiek, historia, kilka nowych pokoleń,
pamięć, wspomnienia.

zdjęcia

Nasza szkoła obchodzi w tym roku 100-lecie powstania. Jubileuszowa uroczystość odbyła się 7 czerwca 2019 roku. Rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, po której dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zaprosili szanownych gości na spotkanie w szkolnej hali sportowej.

Starsi i młodsi uczniowie naszej "Dwójki" w krótkiej części artystycznej zaprezentowali historię szkoły, "(...) pokłon złożyliśmy ludziom minionym"- założycielom i pierwszym kierownikom - panom Józefowi Szlendakowi, Juliuszowi Michowi oraz Józefowi Cetnarskiemu.

Szczególne dowody wdzięczności skierowane były w stronę obecnych na uroczystości dyrektorów- pań Edwardy Mazurkiewicz- Goławskiej, Józefy Olszewskiej oraz panów Marka Kosińskiego i Artura Baranowskiego. Obecnej pani dyrektor Dorocie Puzio życzyliśmy, aby wszystkie plany, zamierzenia stały się rzeczywistością, a szkoła ciągle cieszyła się uznaniem rodziców, środowiska i władz oraz osiągała wiele sukcesów w nauce i sporcie.

Śledząc losy szkoły, jej dyrektorów, nauczycieli i uczniów, możemy powiedzieć, że jesteśmy dumni z naszej jubilatki, bo "(...) byliśmy cząstką w zespole, z niego płynie nasza siła".

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

8:00 - Msza św.

9:10 - Zakończenie roku szkolnego dla klas I - VII SP na hali sportowej

11:00 - Zakończenie roku szkolnego dla klasy VIII i klas III gimnazjum na hali sportowej

Turniej o Puchar Dyrektora w piłkę nożną

zdjęcia

Jak co roku w naszej szkole, odbył sie Turniej o Puchar Dyrektora w piłkę nożną 2019. Do rozgrywek zgłosiło się 9 pięcioosobowych zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach. W finale B (mecz o brązowy medal) spotkały się klasy 3a i 3e. Zwyciężyła klasa "językowa" (3a) i to Ci uczniowie, z rąk pani wicedyrektor Agnieszki Pierzchalskiej, otrzymali pamiątkowe brązowe medale. Mecz zakończył się wynikiem 8:2.

W wielkim finale, co jest powtórzeniem sprzed roku, spotkali się najlepsi w dotychczasowej rywalizacji, czyli klasa 3b i 3c. Po zaciętym meczu zwyciężyła klasa "sportowa (3b) wynikiem 4:2. Tym samym był to skuteczny rewanż za Turniej Gwiazdkowy i Puchar Dyrektora 2018, gdzie górą byli uczniowie z klasy 3c. Złote medale i puchary, które ufundował Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, wręczała pani dyrektor Dorota Puzio i nauczyciel w-f Lech Kędzierski. Organizatorem turnieju był nauczyciel w-f Robert Dołęga.

Tekst: Robert Dołęga

eTwinning "Let's STEMulate the Space"

W ramach wielu działań w międzynarodowym projekcie eTwinning "Let's STEMulate the Space" nasze zdjęcie jako propozycja logo projektu w dniu 17 kwietnia 2019 roku została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną Ziemi na pokładzie polskiego satelity KRAKsat.

Projekt zakłada działania mające na celu poznanie przeszkód jakie mogą wystąpić i jakim trzeba sprostać przy budowaniu bazy na księżycu. Uczniowie przygotowali materiały teoretyczne a następnie wykonali makietę takiej bazy.

Więcej na temat projektu: https://openscienceschooling.blogspot.com/2019/04/we-are-in-space.html

Tekst: Artur Baranowski

Rekrutacja do świetlicy - dokumenty


Dokumenty potrzebne do przyjęcia dziecka na świetlicę szkolną znajdują się w zakładce "Świetlica" i w linku poniżej:

ŚWIETLICA

WYPRAWKA DLA PIERWSZOKLASISTY na rok szkolny 2019/2020


 Wyprawka dla pierwszoklasisty na rok szkolny 2019/2020

Certyfikat programu Insta.Ling dla naszej szkoły

powiększ

Nasza szkoła po raz kolejny otrzymała wyróżnienie w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling.

Wycieczka do Warszawy klasy IIc i IIIa

zdjęcia

4 czerwca uczniowie klasy II c i III a wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę autokarową do Warszawy.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu był Ogród Zoologiczny. Mieliśmy okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzaki, które znamy z fotografii i opowiadań. Były to m.in. tygrys, goryl, pelikan, nosorożec, żyrafa, słoń oraz wiele innych. Potem udaliśmy się do Teatru Syrena, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. "Dzieci z Bullerbyn".

Następnie pojechaliśmy do Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W laboratorium byliśmy uczestnikami warsztatów, które poprowadził dla nas pan Artur Baranowski. Przy użyciu binokularów oglądaliśmy motyle. Wiemy m.in. jak wygląda oko motyla. Zobaczyliśmy też mózg krowy i świni.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był posiłek w McDonald's. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.

Tekst: Ewa Redzik i Żaneta Antolik

Wycieczka do Warszawy klasy VIa

zdjęcia

Z okazji Dnia Dziecka klasa 6a wraz z zaprzyjaźnioną klasą 4a z SP5 pojechała na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili Stadion Narodowy trasą "Piłkarskie emocje", dekorowali tort wedlowski w Pijalni Czekolady, a przede wszystkim zabawili się w charakteryzatorów w Telewizki Polskiej. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, aby się przekonać, że bawili się doskonale.

Uczniowie "Dwójki" na Regionalnym Festiwalu Naukowym Explory

W dniu 7 czerwca w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Kielc odbył się Regionalny Festiwal Naukowy Explory. Uczniowie łukowskiej "Dwójki" Gabriela Machal i Lena Warsz oraz Natalia Jagodzińska z I LO w Łukowie dumnie prezentowały rezultaty prowadzonych prac badawczych w rezerwacie Jata. Wyniki powstały w oparciu o projekt Erasmus+ Open Science Schooling, w którym Szkoła Podstawowa nr 2 jest aktywnym partnerem. Wśród prezentowanych osiągnięć były między innymi publikacje i plakaty z wystąpień konferencyjnych ale także warsztat pracy młodego badacza "od podszewki".

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat, która promuje i wspiera najzdolniejszych młodych naukowców. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii,a gospodarzami Festiwalu Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu, Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz Województwo Świętokrzyskie.

E(x)plory to wydarzenie, które popularyzują naukę, innowacje, a także stwarza możliwości poznania młodych i twórczych naukowców z inwestorami. E(x)plory to również społeczność innowatorów i naukowców oraz innowacyjnego biznesu, dająca przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów młodych naukowców. Takie wydarzenie to doskonałe źródło inspiracji do dlaszych działań i rozwoju osobistego.

Grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz jej absolwenci planują przeprowadzić prezentacje rezultatów projektu wraz z wystawą motyli rezerwatu Jata już jesienią bieżącego roku.

Więcej na temat projektu: https://openscienceschooling.blogspot.com/2019/02/blog-post.html

Tekst: Artur Baranowski

Laureaci konkursów matematycznych w roku szkolnym 2018/2019

zdjęcia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi brali udział w różnych konkursach matematycznych. Gratulujemy sukcesów uczniom:

Karolinie Cabaj, Bartłomiejowi Skromak, Aleksandrze Golba, Karolowi Król, Julii Zając z klasy VIIIa, którzy są finalistami Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego - pracowali pod kierunkiem pani Grażyny Pieniak oraz uczennicy oddziału gimnazjalnego Wiktorii Sosnowskiej, której opiekunem była pani Małgorzata Wereszczyńska.

Dominice Piros z klasy 7b SP , Kacperowi Tarasiuk z klasy 7b SP, Marcie Karwowskiej z klasy 7b SP, Gabrieli Szczygielskiej z klasy 3d gimnazjum, - opiekunem była pani Teresa Słomka, Martynie Czerepińskiej, Michałowi Dobroch z klasy 3c gimnazjum oraz Wojtkowi Cabaj z klasy 4b SP - opiekunem była p. Grażyna Pieniak, Danielowi Machniak, Wiktorii Sosnowskiej z klasy 3b gimnazjum - opiekunem była pani Małgorzata Wereszczyńska. Wymienieni uczniowie są laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki "Olimpus" sesja jesienna.

Gratulujemy uczniom, którzy są laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki "Olimpus" sesja zimowa, tj. Wojtkowi Cabaj z klasy 4b, Karolowi Król , Karolinie Cabaj, Aleksandrze Golba, Bartkowi Skrobak, Zuzi Chruścielz klasy VIIIa oraz Martynie Czerepińskiejz klasy 3c - opiekunem była pani Grażyna Pieniak,Małgorzacie Walo, Gabrieli Szczygielskiej z klasy 3d,Michałowi Karwowskiemu, Natalii Pakułaz klasy 3a - opiekunem była pani Teresa Słomka, Danielowi Machniak z klasy 3b,Klaudii Niedziółka z klasy 3f gimnazjum - opiekunem była pani Małgorzata Wereszczyńska.

Laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki "Olimpus" sesja wiosenna: Karolowi Król z klasy VIIIa, Natalii Zarzyckiej, Martynie Czerepińskiej z klasy 3c - opiekunem była pani Grażyna Pieniak, Małgorzacie Walo, Gabrieli Szczygielskiej z klasy 3d, Michałowi Karwowskiemu, Natalii Pakuła z klasy 3a - opiekunem była pani Teresa Słomka, Danielowi Machniak z klasy 3b, Klaudii Niedziółka z klasy 3f gimnazjum - opiekunem była pani Małgorzata Wereszczyńska.

Gratulujemy sukcesów w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Colonus"pod Honorowym Patronatem Starosty Łukowskiego uczniom: Martynie Czerepińskiej z klasy 3c za zajęcie I miejsca, Karolowi Król z klasy VIIIa za zajęcie II miejsca, Natalii Zarzyckiej klasy 3c za zajęcie III miejsca - opiekun pani Grażyna Pieniak.

Wojtkowi Cabaj z klasy 4b za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Kangur 2019, oraz wyróżnienia w tym konkursie Szymonowi Mateńka z klasy Vb - opiekun Grażyna Pieniak oraz Dominice Piros z klasy 7b - opiekun pani Teresa Słomka.

Wyróżnienia w XXIII Konkursie Matematycznym im.ks.dra Franciszka Jakóbczyka pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty uzyskali: Martyna Czerepińska, Natalia Zarzycka z klasy 3c, Zuzanna Chruściel, Karol Król z klasy VIIIa - opiekun pani Grażyna Pieniak, Małgorzata Walo, Gabriela Szczygielska z klasy 3d - opiekun pani Teresa Słomka, Wiktoria Sosnowska, Daniel Machniak z klasy 3b, Klaudia Niedziółka z klasy 3f - opiekun pani Małgorzata Wereszczyńska.

Tekst: Grażyna Pieniak

Wycieczka do Lublina klasy 1a i 1c

zdjęcia

28 maja klasy 1a i 1c wybrały się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza,w którym dzieci wysłuchały legendy o tradycji wypiekania lubelskich cebularzy oraz uczestniczyły w warsztatach, podczas których samodzielnie przygotowały własne wypieki. Następnie udały się do siedziby Polskiego Radia Lublin gdzie w studio im. Budki Suflera obejrzały Tańcobajkę pt: "Smoki, Damy i Rycerze". Był to animacyjny teatr taneczny o szacunku wobec innych oraz zaproszenie do odkrywania i rozwijania swoich talentów. Podczas spektaklu czekały na dzieci energetyczne tańce, porywająca muzyka, teatr lalek, oryginalna scenografia i kostiumy oraz kilka niespodzianek. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie z autorką książki pt: "Legendy Lublina dla dzieci", z którą dzieci zwiedzały Rynek Starego Miasta. Podczas spaceru wysłuchały znanych legend oraz odnalazły tajemnicza skrzynię, w której były ukryte książki z dedykacją od autorki. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wiele radości oraz ciekawych i niezapomnianych wrażeń.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2019

zdjęcia

21 marca 2019 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2019.
Do konkursu przystąpiło 26 uczniów, 16 z klas II i 10 z klasy IIIa. Troje uczniów zostało wyróżnionych. Z klasy IIa Milena Żeszczuk i Bartosz Zalewski, zaś z kl. IIIa Natalia Dziudzik.

Koordynatorem konkursu w naszej szkole w kategorii Żaczek i Maluch oraz opiekunem uczniów kl. IIIa była pani Ewa Redzik.

UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Zaproszenie na dzień otwarty dla klas pierwszych



Ostatni polonez gimnazjalny 2019


i jeszcze walc


Przedstawienie "Jaś i Małgosia" dla klas I-III

zdjęcia

W dniu 17.05.2019 roku miliśmy przyjemność gościć przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. " Jaś i Małgosia" dla klas I-III.
Zachwyt uczniów naszej szkoły wywołała gra aktorska oraz wspaniały taniec zaprezentowany przez przedszkolaków. Na koniec występu zagrzmiały gromkie brawa dla aktorów.

Tekst Sylwia Cygan

Nabór do VII klasy dwujęzycznej



OGROMNY SUKCES "NASZYCH PIERWSZAKÓW" !!!

zdjęcia

W styczniu 2019 roku odbyła się w naszej szkole sesja zimowa Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego "LEON" do której przystąpiło 34 uczniów z klas I-IV szkoły podstawowej. Tytuł laureata konkursu uzyskali Pola Woroszyło z klasy Ib oraz Krystian Bącik z klasy 1a. Pola i Krystian znaleźli się w pierwszej dziesiątce na ponad 3000 uczniów klas pierwszych z całej Polski, które wzięły udział w konkursie.
Koordynatorem konkursu w naszej szkole oraz opiekunem uczniów z klasy pierwszej była pani Aleksandra Sala.

UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Kiermasz świąteczny oraz nowe gry i zabawki do świetlicy

zdjęcia

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi , świetlica szkolna zorganizowała kiermasz, podczas którego można było kupić świąteczne ozdoby oraz domowe wypieki. Zebrane pieniążki przeznaczone zostały na zakup gier i zabawek do świetlicy

Legendy Polskie

zdjęcia

Realizując kolejne zadania z Projektu "Piękna Nasza Polska Cała", 28 marca klasa 1c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej pt: " Legendy Polskie", która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali najpiękniejszych legend autorstwa Wandy Chotomskiej, rozwiązywali zagadki, rebusy oraz aktywnie uczestniczyli w dyskusji, dzieląc się zdobytą wiedzą. Jako kolejne zadanie związane z tym tematem przygotowali "Kącik Książki Patriotycznej" w bibliotece szkolnej.

SUKCES RECYTATORA Z 4b

zdjęcia

We wtorek 7 maja 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe "38. Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego". Wziął w nim udział Wojciech Cabaj, uczeń klasy 4b.

Komisja konkursowa nagrodziła Wojtka tytułem laureata i będzie on reprezentował naszą szkołę podczas eliminacji wojewódzkich w Lublinie. Do występu przygotowała go mama, Monika Cabaj.

Gratulujemy i życzymy sukcesu.

Srebrne piłkarki ręczne z łukowskiej "Dwójki"

powiększ

24 kwietnia w Lublinie odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach tych bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie. W meczu o wejście do finału pokonały ZSO nr 2 w Puławach 22:5. W decydującym spotkaniu o mistrzostwo województwa przeciwnikiem łukowianek była drużyna PSP nr 2 z Kraśnika. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym 11:11. O zwycięstwie musiała zadecydować seria rzutów karnych, w których lepsze okazały się przeciwniczki. Tym samym nasze zawodniczki zostały vice mistrzyniami województwa lubelskiego. W rozgrywkach Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowały:
Paula Wasak, Aleksandra Ciężka, Weronika Frąc, Natalia Kalińska, Natalia Mokicka, Paula Piesio, Wiktoria Sosnowska, Maja Trochimowska, Urszula Biernacka.

Sukcesy artystyczne uczniów naszej szkoły

zdjęcia

Komisja konkursowa Łukowskiego Ośrodka Kultury rozstrzygnęła konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną 2019.

Uroczyste podsumowanie odbyło się 05.04.2019 r., gdzie zostały wręczone dyplomy oraz symboliczne nagrody.

W kategorii szkoły podstawowe kl. I - III tytuł laureata zdobyła Pola Woroszyło oraz Igor Żołyniak, opiekunem zwycięzców była p. Katarzyna Mikulska.

W kategorii klasy VII-VIII i klasy gimnazjalne tytuł laureata, a zarazem główną nagrodę zdobyła Mila Świętońska, uczennica klasy 3f gimnazjalnej. Praca była wykorzystana jako karta z życzeniami wielkanocnymi Łukowskiego Ośrodka Kultury. Opiekunem artystycznym głównej laureatki była p. Agnieszka Czerska - Pawlak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy naszym uzdolnionym plastycznie uczniom.

Więcej zdjęć na:
http://www.podlasie24.pl/lukow/kultura/najpiekniejsze-wielkanocne-kartki-uczniow-z-lukowskich-szkol-29b3b.html?fbclid=IwAR3wE-U1M7F5mXe0Knz_hojIKFe2Ze8APwMjA50frFakaatdNzEyOYzFlwk

Kolejny sukces piłkarek ręcznych ze Szkoły Podstawowej nr 2

W rozegranych w Białej Podlaskiej zawodach rejonowych w piłce ręcznej zdecydowane zwycięstwo odniosły dziewczęta z łukowskiej "Dwójki". Rozgrywki zorganizowano w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestnikami zawodów były mistrztrzynie powiatów należących do naszego rejonu. Dziewczęta z SP 2 Łuków odniosły komplet zwycięstw i zdecydowanie zajęły I miejsce dające awans do finału wojewódzkiego.

Zespół łukowski kolejno pokonał:
Zespół Szkół w Ulanie Majoracie 18:7
Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej 14:6
Publiczne Gimnazjum nr 1 w Piszczacu 14:2

Drużynie życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 24 kwietnia w Lublinie.

Tekst: Jerzy Kożuch

WYCIECZKA DO WARSZAWY ERASMUS+

powiększ

27 lutego 2019 r. uczniowie z klas: 7a, 7b i 3a gim. zaangażowani w działania projektu Erasmus+ Open Science Schooling wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Podczas wizyty w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN obejrzeliśmy m.in. szkielety dinozaurów znalezione na pustyni Gobi, w tym ogromnego, roślinożernego zauropoda i drapieżnego tarbozaura; najstarszą znaną żabę (z utworów triasowych w okolicach Krakowa), liczne skamieniałości (także amonity z Łukowa) oraz wystawę "Ewolucja w morzu" ze zjawiskowo unoszącymi się pod sufitem modelami ichtiozaurów.

Przyjrzeliśmy się też bliżej najwyższemu budynkowi Warszawy (42 piętra, 237 m wys., 3288 pomieszczeń, zużycie prądu porównywalne do potrzeb 30-tysięcznego miasta), czyli Pałacowi Kultury i Nauki. W tym obiekcie zwiedziliśmy fascynującą wystawę "BodyWorlds" - 160 preparatów anatomicznych, utrwalonych za pomocą tworzyw sztucznych w metodzie tzw. plastynacji. Ekspozycja dała nam niezwykłą, niedostępną na co dzień wiedzę o budowie ludzkiego ciała, wyglądzie i funkcjach poszczególnych organów - była jak trójwymiarowy atlas anatomiczny.

Na placu przed PKiN naszą uwagę zwróciły piękne auta o nietypowym wyglądzie - eksponaty Galerii Figur Stalowych, czyli unikalne, ręcznie wykonane, powstałe z tysięcy elementów rzeźby ze złomu.

Wycieczka ta znakomicie wpisała się w naukowe założenia projektu Erasmus+. Opiekunami uczniów byli p.Artur Baranowski, p.Agnieszka Czerska - Pawlak.

Ogólnopolskia Konferencja Naukowa Młodzi Naukowcy w Polsce

powiększ

W dniu 5 kwietnia 2019 roku w ramach projektu Erasmus+ Open Science Schooling Natalia Jagodzińska z I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie zaprezentowała dwa plakaty naukowe podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodzi Naukowcy w Polsce, odbywającej się w tym dniu w Lublinie.
Tematyka plakatów związana jest z zagadnieniami ekologicznymi oraz badaniami prowadzonymi przez naszych uczniów w rezerwacie Jata.
Plakaty oraz prezentowane motyle cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas sesji plakatowej, a Natalia udzielała wielu precyzyjnych i wyczerpujących odpowiedzi.
W pracę nad plakatami zaangażowane były również uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie Gabriela Machal, Lena Warsz i Eliza Michałowska a w badaniach bierze udział jeszcze wiele młodzieży naszej szkoły i do końca tego roku badania będą kontynuowane.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Link do strony projektu:
https://openscienceschooling.blogspot.com/2019/04/national-conference-in-lublin.html

Jedziemy na rejon

powiększ

Uczniowie naszej szkoły Łukowie wywalczyli I miejsce w piłce nożnej w Finale Powiatu Szkół Podstawowych. W meczu finałowym pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej z Wojcieszkowa z wynikiem 6:0.

Skład drużyny: Maciej Dołęga, Michał Kudlak, Bartosz Kędzierski, Maciej Janasz, Kacper Karpiński, Piotr Bartoń, Albert Krukow, Jakub Rożen, Przemysław Misiak, Kacper Ostojski, Daniel Machniak.
Trener: Robert Filip.

"Autyzm wprowadza zmysły w błąd"

zdjęcia

We wtorek 2 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy kolejny Światowy Dzień Autyzmu. Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem, została wykonana gazetka umieszczona na korytarzu szkolnym. Tego dnia większość uczniów i nauczycieli - na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem - przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby.

Tekst: Sylwia Cygan

Klasa 4a i 6a dla autyzmu

zdjęcia

We wtorkowe południe park miejski "zakwitł" na niebiesko. To ruszyła doroczna akcja wspierania osób z autyzmam. My też tam byliśmy, posłuchaliśmy pogadanki na temat autyzmu, wzięliśmy udział w rozgrzewce wspólnie z CrossFit Łuków i ruszyliśmy alejkami parku na "Niebieski bieg". Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, słodki poczęstunek i mógł dalej bawić się przy występach małych artystów w łukowskim amfiteatrze.

W tegorocznej akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" zorganizowanej przez łukowskie stowarzyszenie "Labirynt" wzięło udział prawie 700 osób. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4a i 6a wraz ze swoimi wychowawcami.

Tekst: Agnieszka Domijańska

Marzec w świetlicy szkolnej

zdjęcia

Trochę nauki, dużo zajęć plastycznych i bardzo dużo zabawy - to najlepszy przepis na codzienne funkcjonowanie świetlicy. Nad tym, żeby "świetliki" czuły się tu lepiej niż w domu, czuwają: p. Karolina Sadło, p. Barbara Ługowska, p. Ilona Borkowska i p. Agnieszka Domijańska.

Tekst: Agnieszka Domijańska

ARTYSTYCZNE SUKCESY

zdjęcia

Jakub Macioszek z klasy 3f gimnazjalnej został laureatem ogólnopolskiego konkursu plastyczno - literackiego "Kapsuła Czasu. Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat." Tytułowa kapsuła zostanie zaplombowana, a następnie otwarta za 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to nastąpi porównanie z teraźniejszością wizji przedstawionych w pracach uczestników. Na konkurs wpłynęło ponad 2000 prac. Obraz Jakuba zdobył Złoty Certyfikat Serca Kapsuły Czasu - a to oznacza, iż znalazł się wśród 40 prac plastycznych i literackich umieszczonych w kapsule w oryginale (60 prac wyróżnionych zostanie zdigitalizowanych).

Zuzanna Chruściel z kl.8a otrzymała indywidualną nagrodę prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Architektura Lublina i okolic - pejzaże mistyczne" za obraz przedstawiający zamojski ratusz.

Lena Warsz z kl. 3a gimnazjalnej zdobyła wyróżnienie w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ziemia jest jedna - las".

Utalentowanej młodzieży gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Uczniowie pracowali pod opieką Agnieszki Czerskiej Pawlak.

Tekst: Agnieszka Czerska-Pawlak

Pierwszy Dzień Wiosny

zdjęcia

BohaterOn w Twojej szkole

zdjęcia

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie Powstańców Warszawskich. W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", w kampanię zaangażowali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Samodzielnie wypisywali, ozdabiali i adresowali kartki do wybranych przez siebie Powstańców. Zadanie było częścią lekcji patriotycznej, która przybliżyła dzieciom historię Powstania Warszawskiego oraz sylwetki Powstańców. Takie działania, podejmowane już od najmłodszych lat wzmacniają poczucie tożsamości narodowej oraz budują wrażliwość społeczną.

Tekst: Barbara Ługowska

"Piękna Nasza Polska Cała" - II edycja

powiększ

Uczniowie klas I-III przystąpili do II Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała". Tym razem będą poznawać najpiękniejsze legendy i baśnie polskie, sylwetki bohaterów narodowych,historię, tradycje, architekturę oraz przyrodę swojego regionu. Celem projektu jest również uwrażliwienie na piękno języka polskiego, kształtowanie szacunku do własnego państwa, członków rodziny , osób z bliskiego otoczenia oraz rozwijanie poczucia empatii wobec innych ludzi. Realizacja projektu zaplanowana jest od 1 marca do 30 czerwca.

Tekst: Barbara Ługowska

Międzynarodowy Turniej "Dwójeczka Cup"

zdjęcia

W dniach 8-10 marca w naszej szkole odbył się IV Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt "Dwójeczka Cup".W zawodach wystartowało 8 drużyn dziewcząt urodzonych w 2002 i 2003 roku. W naszych obiektach gościliśmy zagraniczne zespoły z Białorusi ( COR "Victoria" Brześć, Szkoła Sportowa z Mińska rocznik 2002 i 2003) oraz Ukrainy (Szkoła Sportowa z Kijowa). Turniej odbywał się pod patronatem Posła na Sejm RP Sławomira Skwarka oraz Burmistrza Miasta Łuków Piotra Płudowskiego.

Rozgrywki sportowe stały na bardzo wysokim poziomie, a wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Spotkania rozgrywane były w sportowej atmosferze oraz zgodnie z zasadami "fair play". Oprócz rywalizacji sportowej dziewczęta miały możliwość zawarcia nowych znajomości z koleżankami ze wschodu oraz porównać swoje umiejętności gry w piłkę ręczną z zawodniczkami prezentującymi inny model szkolenia.

Po trzydniowych zmaganiach na parkiecie w niedzielę nastąpiło podsumowanie turnieju oraz wręczenie nagród drużynowych i indywidualnych.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1.Szkoła Sportowa Mińsk r. 2002
2. UKS Vambresia Wąbrzeźno
3. Szkoła Sportowa Mińsk r. 2003
4. SPR Sośnica Gliwice
5. SPR Łukovia Łuków
6. Szkoła Sportowa Kijów
7. COR Victoria Brześć
8. UKS Olimpia Końskie

Nagrody indywidualne:

Najlepsza zawodniczka turnieju: Anastassia Chepliaeva - Mińsk 1
Najlepsza bramkarka: Laura Seroka - UKS Vambresia Wąbrzeźno
Król strzelców: Lizaveta Kogach - COR Victoria Brześć

Zawodniczki wyróżnione przez trenerów:

Truhena Victoria - COR Victoria Brześć
Darya Mazun - Mińsk 1
Victoria Ladustkia - Mińsk 2
Katiy Kolosovska - Kijów
Nastiy Thehus - Kijów
Monika Kusiak - UKS Olimpia Końskie
Julia Pawłowska - SPR Sośnica Gliwice
Aleksandra Antosiak - UKS Vambresia Wąbrzeźno
Natalia Kalińska - SPR Łukovia Łuków
Paula Wasa - SPR Łukovia Łuków
Weronika Frąc - SPR Łukovia Łuków
Maja Trochimowska - SPR Łukovia Łuków

Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 2 w Łukowie przy pomocy Stowarzyszenia Piłki Ręcznej "Łukovia" Łuków.

Tekst: Jerzy Kożuch

KOLONIE LETNIE NAD MORZEM JANTAR 2019



Warsztaty mydlarskie w klasie 1c

zdjęcia

8 marca w klasie 1c odbyły się warsztaty mydlarskie, podczas których dzieci tworzyły mydełka glicerynowe wg własnego projektu. Samodzielnie eksperymentowały z kolorem, kształtem i zapachem. Rozwijały swoją wyobraźnię, uczyły się łączyć kolory oraz tworzyć przyjemne zapachy. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także ciekawa lekcja chemii. Własnoręcznie zrobione i zapakowane mydełka, mogą być piękną ozdobą każdej łazienki lub też oryginalnym pomysłem na prezent np. z okazji Dnia Kobiet. Zajęcia poprowadziła "Pracowania P(różności)".

Tekst: Barbara Ługowska

Dzień Kobiet w klasie 1a

zdjęcia

08 marca nasza klasa z okazji "Dnia Kobiet" wybrała się do restauracji, aby nauczyć się piec pizzę. Jest to jeden z najsłynniejszych włoskich przysmaków. Ta prawdziwa ma wiele pozytywnych właściwości. Wykonana własnoręcznie, z naturalnych składników, bez ulepszaczy i konserwantów jest lekka i mało kaloryczna.

Okazało się, że chłopcy są niezłymi kucharzami i poradzili sobie z tym zadaniem świetnie. Pizza wyszła dzieciom tak pyszna, że musieliśmy przygotować sobie dokładkę.

Po wspólnej degustacji wybraliśmy się na długi spacer w poszukiwaniu oznak wiosny.

Tekst: Katarzyna Mikulska

Plastusiowa przygoda

zdjęcia

W poniedziałek (04.03.2019 r.) uczniowie klasy 1a i 1c wyruszyli na wycieczkę do Siedlec. Głównym celem było przygotowanie dzieci do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym.

W Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach dzieci obejrzały muzyczny spektakl pt. "Plastusiowy pamiętnik i plamy", który powstał na motywach "Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej i choć pierwszy odcinek tej historii ukazał się w 1931 roku, to wciąż opowieść plastelinowego ludzika fascynuje i bawi kolejne pokolenia.

Interaktywny charakter spektaklu wciągnął wszystkich do wspólnej zabawy.

Tekst: Katarzyna Mikulska
Barbara Ługowska

Szymon Suska trzeci na Mistrzostwach Polski

zdjęcia

W dniach 23.02 - 03.03. 2019 w Szklarskiej Porębie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach Klasycznych do lat 10 (rocznik 2009 i 2010), gdzie spotkali się najlepsi z najlepszych szachistów w kraju, czyli 68 chłopców i 66 dziewczynek, którzy rywalizowali w oddzielnych grupach. Aby móc uczestniczyć w tych mistrzostwach trzeba było przejść przez eliminacje, które odbyły się w ubiegłym roku.

Dziewięcioletni Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachistów "Szachpol" w Łukowie był jedynym reprezentantem województwa lubelskiego w grupie chłopców. Awans do Mistrzostw zapewnił sobie zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do 8 lat.

Dziewięcioletni Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachistów "Szachpol" w Łukowie był jedynym reprezentantem województwa lubelskiego w grupie chłopców. Awans do Mistrzostw zapewnił sobie zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do 8 lat.

Mistrzem Polski został Paweł Sowiński (UKS SP 1 Brzozów), srebrny medal wywalczył Wojciech Wielgus (Akademia Szachowa Gliwice).Podium uzupełnił Szymon Suska (SSz Szachpol Łuków), który po wpadce w drugiej rundzie wrócił na właściwe tory i dobrym finiszem wywalczył sobie brązowy medal.

https://chessmanager.com/pl/tournaments/5703729466572800

Ciastko, ciastko, ciasteczko czyli ...Agama w "Dwójce"

zdjęcia

Z inicjatywy uczniów klasy 7b w naszej szkole przeprowadzono kiermasz, pt. ciastko, ciastko, ciasteczko, którego celem był zakup agamy brodatej do szkolnej pracowni biologicznej. W akcję spontanicznie i z wielką ochotą zaangażowały się wszystkie klasy 3 gimnazjalne oraz klasy 5, 7 i 8. Przez dwa tygodnie można było zakosztować przepysznych łakoci wykonanych przez uczniów. Przy tak dużym zaangażowaniu i poziomie słodkości udało zebrać się fundusze, które pozwoliły na zakup profesjonalnego terrarium wraz z osprzętem oraz pięknej młodej agamy. W chwili obecnej trwa konkurs na imię dla tego męskiego "jaszczura". Gorące podziękowania również dla wszystkich rodziców, którzy okazali wszelkie wsparcie dla tej uczniowskiej inicjatywy.

Tekst: Artur Baranowski

REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. St. Konarskiego w Łukowie

ogłasza nabór dzieci do klas I do Szkoły Podstawowej nr 2
na rok szkolny 2019/2020

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

Rodzice dzieci zobowiązani są do złożenia pisemnego zgłoszenia dziecka do pierwszej klasy w sekretariacie szkoły ul. Cieszkowizna 13

w terminie 18.03.2019r. - 09.04.2019r.

Dokumenty do pobrania dotyczące rekrutacji do klasy I znajdują się w zakładce Rekrutacja.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły

Rodzice dzieci zobowiązani są do złożenia pisemnego wniosku o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy wraz z oświadczeniem w sekretariacie szkoły ul. Cieszkowizna 13

w terminie 18.03.2019r. - 09.04.2019r.

Dokumenty do pobrania dotyczące rekrutacji do klasy I znajdują się w zakładce Rekrutacja.

24 kwietnia 2019 r. - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

od 24 kwietnia do 10 maja 2019 r - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

Brak potwierdzenia woli w formie pisemnej w powyższym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danej placówce.

15 maja 2019 r. - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Więcej informacji pod numerem tel. 25 798 27 65.

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz