Lektury szkolne (do pobrania w formie pdf)

Balladyna

część 4 - audiobook online
część 5 - audiobook online
część 6 - audiobook online

Darmowe książki i czasopisma online

Wolne lektury

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 3498 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

E-podręczniki

Udostępnia e-podręczniki oraz uzupełniające zasoby metodyczne i dydaktyczne, które mają charakter otwarty, co oznacza powszechny, swobodny i darmowy dostęp w dowolnym miejscu i czasie, w tym dostęp bez ograniczeń lub zabezpieczeń technicznych oraz dowolność wykorzystania.

Wirtualna biblioteka literatury polskiej

Stanowi kolekcję utworów powstałych w różnych okresach historycznych - od średniowiecza po okres międzywojenny. Biblioteka ma na celu upowszechnienie dostępu do szczególnie wartościowych dzieł literatury polskiej. Została utworzona przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy Polskiego Komitetu do spraw UNESCO oraz Sektora Komunikacji i Informacji UNESCO.

Ebooks43

Strona oferuje możliwość darmo- wego pobrania interesujących e-booków. Skorzystanie z dostępnej na tej stronie możliwości pobrania e-booka oznacza akceptację otrzymywania newslettera.

Chmura czytania

Portal daje bezpłatny dostęp do książek autorów mówiących rzeczy ważne, warte poznania, przypomnie- nia, czy wręcz odkrycia na nowo przez współczesnych Czytelników. Chmura Czytania to także wolność czytania. Mobilne media - laptopy, tablety, e-czytniki, smartfony czy odtwarzacze mp3 - niosą książkę za czytelnikiem.

Biblioteki i czytelnie cyfrowe

Strona zawiera obszerny zbiór bibliotek cyfrowych.