Zasady rekrutacji do świetlicy na rok 2020/2021

Regulamin świetlicy od 2019/2020

Karta zgłoszenia do świetlicy szkolnej

Oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów

Kartka dla Stasia

Staś jest ośmioletnim chłopcem z zespołem Downa. Mieszka w Garwolinie i podbija serca internautów. Jego mama zapoczątkowała w Internecie niezwykłą akcję. Z okazji jego ósmych urodzin poprosiła o pomoc. Aby go uszczęśliwić potrzeba tak niewiele - wystarczy... wysłać mu kartkę pocztową. Staś uwielbia bowiem kolorowe widokówki. Prośba mamy nie pozostała bez odzewu, a na podany przez media adres wysłano wiele pięknych listów. Niestety, o akcji dowiedzieliśmy się już po urodzinach Stasia. Postanowiliśmy jednak nie rozpaczać tylko wysłać Stasiowi kartki bez okazji. Wszak brak okazji do sprawienia komuś przyjemności to też dobra okazja... Zajrzyjcie na fanpage'a Stasio Jasio https://pl-pl.facebook.com/pielakstas/ i koniecznie wyślijcie mu kartkę.

Stasiu, pozdrawiamy Cię serdecznie i obiecujemy, że nie zapomnimy wysłać Ci kartek z wakacji...

Laboratorium świetlicowe

W dn. 12.03-16.03 grupa świetlicowa zajmowała się tematami z działu "Moje hobby". Wśród różnych zajęć znalazło się też miejsce dla zorganizowanego przez p. Karolinę Sadło laboratorium chemicznego. Przeprowadzając wiele doświadczeń dowiedzieć mogliśmy się m. in.:
- w jakiej wodzie będzie pływać jajko,
- dlaczego wulkan wybucha,
- jak włożyć ugotowane jajko do szklanej butelki,
- jak mieszają się ciecze,
- ile szpilek zmieści się w pełnej szklance wody,
- jak wyprodukować znikający tusz,
- jak sprawdzić które jajko jest surowe, a które ugotowane,
- jak malować na mleku.

Nasze świetliki miały również okazję stworzyć gniotki z balonów i mąki ziemniaczanej. Wiele radości sprawiło im też wyprodukowanie własnego płynu do baniek i, oczywiście, ich puszczanie.
Mamy nadzieję, że naszemu laboratorium uda się jeszcze przeprowadzić doświadczenia, bo taka nauka przysporzyła nam wiele radości.

Tekst: Karolina Sadło

Projekt plastyczny "Układ Słoneczny"

W dniach 26.02 - 02.03 uczniowie świetlicy realizowali temat "Kosmos i Układ Słoneczny". Nasi uczniowie pod opieką p. Karoliny Sadło stworzyli projekt przestrzenny zdobiący sufit naszej sali. Przedstawia on przestrzeń kosmiczną - słońce, planety, rakiety i ... latające talerze. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających kolejne etapy naszej pracy i efekt końcowy.

Tekst: Karolina Sadło

Rozstrzygnięcie konkursu "Zimowe zabawy"

Wychowawczyni świetlicy, p. Karolina Sadło, miała przyjemność zaprosić swoich uczniów na konkurs plastyczny - "Zimowe zabawy". Celem konkursu było inspirowanie dzieci do aktywności twórczej oraz upowszechnianie wśród dzieci aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Oceny prac w dn. 13.02.2018r. dokonała grupa świetlicowa poprzez głosowanie, oceniono walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac. Świetliki poważnie podeszły do powierzonego im zadania i wnikliwie analizowały zgłoszone do konkursu prace. Jury nagrodziło:
I miejsce - Renatka Ostojska kl. I A (14 głosów)
II miejsce - Lena Dadasiewicz kl. I B (5 głosów)
II miejsce - Victoria Czubek-Vieira kl. II A (5 głosów)
III miejsce - Łucja Pytlik kl. I B (4 głosy)
W dn. 14.02.2018 r. zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci gier planszowych oraz dyplomy. Gratulujemy!
Obiecujemy, że to nie jest ostatni konkurs zorganizowany przez wychowawcę dla uczniów świetlicy i już dziś serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich wychowanków.